Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2017 otevřeno: 1444 x

První lize v poločase vládne Litovel, tabulce střelců bystřický Tiller

V neděli 3. prosince byla dohrávkou Hustopeče – Bystřice pod Hostýnem (27:27) ukončena podzimní část l. ligy mužů. Soutěž, která „odnesla“ spory o počet účastníků extraligy, má v tomto ročníku pouze 10 účastníků. Po odehraných devíti zápasech každým celkem se již rýsují předpokládaní účastníci boje o postup, ale i odsouzenci k záchranářským povinnostem.


Celkem suverénním lídrem je zatím tým Tatranu Litovel. Loňský extraligista i přes řadu odchodů sestavil velmi kvalitní kádr, doplnil ho o mladé odchovance Karviné, Španěla Vaillo a pod vedením charismatického trenéra Vávry procházel podzimem bez ztráty kytičky. Tu nakonec přeci jen ztratil trochu překvapivě v posledním kole s jičínskou zálohou. Právě Jičín B se stal na podzim doma katem favoritů, protože dokázal sebrat body i druhému Chodovu a bod třetím Hustopečím. Doma prohrál jen s Bystřicí p. H., a tak přezimuje s devíti body na slušivém 5.místě. Je otázka, jak zvládne jaro, neboť sehraje 6 zápasů na hřištích soupeřů, odkud příliš bodů nevozí.

Druhé místo okupuje v poločase zkušený celek Chodova. Tradiční účastník 1.ligy ztratil pouze 4 body, kromě zmiňovaného Jičína ještě v Litovli, takže se nabízí v odvetách zajímavý postupový souboj s vedoucím celkem z Hané? Pražský celek bude hrát v odvetách sice 5x na domácí palubovce, ale jede do obou Bystřic a ani ve Zlíně to nemusí být nic jednoduchého. Třetí místo Legáty Hustopeče překvapilo jen neznalé. Jihomoravský celek totiž disponuje velmi zkušeným kádrem, který navíc po postupu do 1.ligy dobře doplnil o hráče nejen z extraligového „krpole“. Ovšem i tento tým čekají těžké odvety – 6 venkovních zápasů z toho v Litovli, Chodově i Bystřici p.H.

Právě šestkrát venku hráli v podzimní části „Valaši“ z Bystřice pod Hostýnem. Průběžné 4. místo drží s pěti plusovými body v tabulce pravdy a mrzet je může asi jen zbytečná domácí prohra v bystřickém derby. Navíc mají ve svém středu nejlepšího střelce 1. ligy zkušeného Jiřího Tillera (57 branek).

 

Jiří Tiller, nejlepší střelec první ligy. | Foto: Alžběta Vejrostová

 

Výkony 6. celku tabulky – právě Velké Bystřice – byly jako den a noc. Jasná výhra v Bystřici p.H., ale taky ztráta bodů doma s Hustopečemi či domácí remíza se Dvorem Králové. Nicméně velmi mladý celek stavící na hráčích ročníku 1999 má rozhodně perspektivu.

První 3 kola doma a třikrát porážka. To byla vizitka dalšího nováčka – Sokola Vršovice. Nebyly to ale žádné prohry o parník, a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani výhry. Nečekaně vyloupený Zlín a v závěru podzimu i Dvůr Králové, dvě domácí výhry s V. Bystřicí a Jičínem B a nakonec 8 bodů a slušná 7.pozice, před osmým Náchodem. Východočeši dokázali přetlačit jen doma Zlín se Dvorem a dovezli body z Vršovic. Je cítit, že tým je v přestavbě a chybí mu zkušenosti především při řešení kritických situací. Citelná je určitě i ztráta Pavla Picha, který před sezonou přestoupil do Zubří.

 

Lavička Zlína se radí v zápase proti Bystřici pod Hostýnem. | Foto: Alžběta Vejrostová

 

Velmi těžkou první polovinu soutěže má za sebou Zlín. Ještě nedávno extraligový celek oslabily před sezonou odchody, během soutěže se pak zranily některé opory, vedení vyměnilo trenéra. Výsledek: pouhé 3 body a předposlední místo. Určitě nejvíc mrzí domácí prohra s nováčkem z Vršovic a těsné porážky v Náchodě a Hustopečích. Zlín má ale širokou mládežnickou základnu a určitě bude chtít po dobré zimní přípravě postoupit do vyšších pater tabulky. S rolí posledního se určitě nesmíří ani ve Dvoře Králové. I tady mají zatím pouhé 3 body za vítězství nad Zlínem a remízu ve Velké Bystřici. Porážky ale většinou nebyly nikterak výrazné, což svědčí o kvalitní obraně včele s brankářem Babčaníkem. Nutně ale potřebují Východočeši zlepšit útočnou fázi a střeleckou efektivitu.

První liga určitě nemá takovou publicitu a sledovanost jako extraliga. Její kvalita je však nesporná, stejně jako důležitost pro podporu a existenci nejvyšší soutěže.

 

Matěj Salvet, pivot Bystřice pod Hostýnem, nastupuje letos i v dresu extraligových Hranic. | Foto: Alžběta Vejrostová