Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 16:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.12.2017 otevřeno: 2154 x

Ve druhých ligách se rýsují kandidáti na postup

I ve druhých ligách je odehraná podzimní část. Ve všech čtyřech skupinách se začínají rýsovat kandidáti na baráž o první ligu, situace je však rozdílná.


Začneme-li na Moravě, pak v jihomoravské části dominuje celý podzim celek Ivančic, který prohrál až v posledním kole v Telnici. „Vančáci“ byli ve svých zápasech celkem suverénní, vyhrávali většinou rozdílem třídy, výjimkou bylo jen těsné jednobrankové vítězství nad sousedem z tabulky – celkem Maloměřic. Právě hráči „Majlontu“, kteří ještě ztratili bod v Kuřimi, jsou jedinými konkurenty vedoucího celku. Mají 19 bodů a budou na jaře hostit Ivančice ve své nové hale. Třetí Telnice už ztrácí na vedoucí příčku 6 bodů a bude spíše vévodit silnému středu tabulky a bojovat medailové příčky. Telničtí mají ve svém středu i zatím nejlepšího střelce soutěže. Je jím s 94 trefami (8 a půl branky na zápas) Zdenek Kukla, hráč ročníku 1999. Možných adeptů sestupu je hodně, prakticky celá dolní polovina tabulky, vždyť sedmá Kuřim a poslední SKKP Brno B dělí pouhopouhé 3 body.

To na severu Moravy je situace zamotanější. Tabulce dlouho vévodila neporažená Polanka nad Odrou. Zkušený kádr dobře zvládal koncovky zápasů a vyhrával, byť minimálními rozdíly. V předposledním kole přišla jasná prohra ve Vsetíně, následovala remíza doma s MHK Karviná a sestup na bronzovou pozici. Vedení tak po polovině drží Vsetín. Celek těžící ze spolupráce se Zubřím prohrál jediný zápas - na půdě Holešova, a tak se zdá nejpravděpodobnějším aspirantem do baráže. Překvapením podzimu je bezesporu na druhém místě SOGOS Holešov. Klub vloni spojil síly s Přerovem, letos má nového sponzora v názvu, získal posily na hostování z Kopřivnice (včetně nejlepšího střelce soutěže Davida Zimy (94 branek stejně jako Kukla,) a tak tým kolem zkušených Hradila a Plška kráčí od vítězství k vítězství. Čtvrtým do souboje o postup do vyšší soutěže je MHK Karviná s 18 body. Tento celek ale již postoupit mohl v minulosti a odmítl. Pátá je s 12 body exligová Ostrava a pak už je 7 celků ve čtyřech bodech, podobně jako na jihu. Souboj o záchranu tedy i tady bude ještě hodně zajímavý.

 

Momentka z utkání mezi SOGOS Holešov a ROžnovem pod Radhoštěm. | Foto: Z. Ovčačík

 

Ve skupině SVČ je týmů pouze 11. Po odehraných deseti kolech podzimní části jsou ve hře o postup 4 celky. Vede záloha Dukly s 18 body za jedinou porážku v Lovosicích, má tak i nejlepší výchozí pozici do odvet, byť hraje na jaře na Slavii i v Lounech. Louny jsou druhé, ztrácejí na Duklou dva body, hrají s ní doma a určitě je hodně mrzí porážka ve 2.kole v Mladé Boleslavi. Stejně bodů mají třetí hráči Lovosice B. Ti jako jediní porazili Duklu B, ale zato v předposledním kole doma odevzdali body Slavii. Ta číhá se ztrátou 4 bodů na lídra na bramborové pozici a ještě bude chtít zamíchat kartami. Silnému středu vévodí Boleslav a Ústí n. L., které má ve svém, středu dva ze tří nejlepších střelců této skupiny II. ligy. Vrběcký a Kabát dohromady nastříleli prakticky přesně polovinu branek svého týmu. Beznadějně poslední jsou Úvaly s jediným bodem za remízu s Ústím n. L. Dokážou přes zimu konsolidovat a posílit, aby se dotáhli?

Na jihozápadě Čech se vykrystalizovala vedoucí trojice. První místo okupují hráči Libčic n. Vl. Zkušený celek, který hraje tuto skupinu třetí sezónu, když před tím hrál (dokonce v ročníku 2013/14 vyhrál) skupinu SVČ. Tým tvoří hráči kolem ročníků 1985 a 1993 a stále hraje „špici“. Se ztrátou dvou bodů jej následuje Žďár n. S. a Třeboň. Na Vysočině těží z úzké spolupráce s Novým Veselím, naopak v Třeboni se stále pohybu je na hřišti řada hráčů se zkušenostmi s extraligových dob (jako Zdeněk Kubík, s 84 brankami nejlepší střelec soutěže). Zdá se však, že „rybníkáři“ disponují poměrně úzkým kádrem, vždyť většinu venkovních zápasů odehráli maximálně v deseti lidech. Až na čtvrtém místě je v polovině soutěže Praha 4, tradiční vítěz této skupiny a účastník barážových klání. Na první místo ztrácejí Pražané 4 body, navíc z horní trojky mají na jaře doma jen Třeboň. Budou míst dost sil na boj o prvenství? Silný střed tabulky tvoří plzeňské týmy v pořadí: Košutka – Lokomotiva - VŠ. Poslední je s odstupem L. Vršovice se 3 body a velkými problémy.

 

Pohled na lavičku MHK Karviná. | FOto: Ivo Dudek