Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.1.2018 otevřeno: 800 x

Český pohár má pro nás stejnou důležitost jako Extraliga, říká Jakub Tonar

Házenkáři Plzně vybojovali v nedělním finálovém souboji Českého poháru mužů první trofej této sezóny. Plzeň ji vybojovala poprvé po dvaceti letech. Naposledy v Českém poháru Západočeši zvítězili v sezóně 1997/1998.

 Cesta za trofejí ale nebyla pro plzeňský výběr snadná, i když se to tak podle konečného výsledku může zdát. „Nevyvíjelo se to pro nás lehce, zezačátku jsme tahali za kratší konec. Pak jsme ale pohlídali jejich přechod do útoku a vydrželi jsme hrát ve větším tlaku. Z toho pramenily pro nás dobré situace, které se nám dařilo proměňovat. A náskok jsme zvyšovali i ve druhém poločase,“ popisoval vývoj zápasu plzeňský kanonýr Jakub Tonar.

Klíčový byl podle Tonara úvod druhého poločasu. „V první polovině druhého poločasu se nám podařilo ubránit několik jejich her bez gólmana, David Poloz tam dal, tuším, tři góly do prázdné branky, takže jsme se od nich začali postupně odtrhávat. Navíc nám narostlo sebevědomí, dovolili jsme si střílet z větší vzdálenosti, a pak už jsme si to pohlídali,“ těšilo plzeňskou oporu.

Pochvalu si vysloužili především brankáři Západočechů. „Všichni tři gólmani podali vynikající výkon a v utkání nás opravdu podrželi. Můžeme jim jen poděkovat, protože na dnešním výsledku mají obrovskou zásluhu,“ poznamenal Tonar a než se zapojil do oslav se svými spoluhráči, dodal: „Už od začátku jsme říkali, že Český pohár pro nás má stejnou prioritu jako extraliga. Měli jsme ty nejvyšší cíle a jsme rádi, že se nám to podařilo dotáhnout sem do Chebu a do vítězného konce.“

 

Další aktuality z Českého poháru najdete zde.