Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.2.2018 otevřeno: 1226 x

O víkendu odstartuje druhá liga starších dorostenců

Vedle extraligy mužů je druhá dorostenecká liga první soutěží, která odstartuje jaro v mužských ligách a to rovnou posledním 30. kolem. Jak si druhé dorostenecké ligy před startem jara stojí?

Druhá liga starších dorostenců - Morava

Na Moravě do jarní části soutěže nenastoupí starší dorost Legáty Hustopeče. „Starší dorost začal svoji cestu dobře a v prvním kole remizoval se Sokolem Horka nad Moravou, ale poté se kolektiv rozpadl a došla dlouhá šňůra proher rozdílem třídy. Po sedmém kole plném frustrací a psychicky rozladěných hráčů jsme byli donuceni soutěž předčasně ukončit. Toto považuji za velké zklamání hustopečské házené. Již nyní hledáme řešení situace,“ komentoval odhlášení týmu ze soutěže za Legatu Hustopeče na stránkách klubu trenér Petr Semerád.

Vedení v soutěži drží po třinácti odehraných zápasech s náskokem čtyř bodů tým Zlína, který ani jedinkrát nezaváhal a drží neporazitelnost i s vysokým více než sto padesáti gólovým rozdílem ve skóre. Zlínští házenkáři o víkendu nastoupí proti Sokolu Centru Haná, nad kterým na Hané na podzim zvítězili rozdílem čtyř branek 26:22. Nejblíže za zlínským výběrem se drží tým Rožnova pod Radhoštěm, který dvakrát prohrál – hned na úvod soutěže v sousedním Vsetíně a podruhé v 9. kole ve Zlíně. Také Rožnované se o víkendu podobně jako Zlíňané poměří s Hanáky. HBC Olomouc doma podlehlo Rožnovu v říjnu desetibrankovým rozdílem 30:40, k odvetě nastoupí v Rožnově v sobotu v 9.15. Jinak měla Olomouc na podzim v soutěži vyrovnanou bilanci šesti výher a sedmi porážek, s dvanácti body jí patří osmé místo před devátým Sokolem Centrum Haná.

 

 

Třetí z hanáckých výběrů – Litovel – pojede o víkendu do Vsetína. Podzim Litovli vyšel, prohrála jen třikrát a drží třetí příčku s minimální ztrátou. Během zimy se tým navíc intenzivně připravoval. Na domácím turnaji skončil výběr třetí za celky Karviné a Malacky – Stupava, za sebou nechali i průběžně vedoucí tým soutěže ze Zlína. Poslední předsoutěžní víkend pak strávili svěřenci Zdenka Sléhy na turnaji Zorno Cup na Slovensku, kde skončili šestí ze sedmi účastníků – za favorizovaným Veszprémem, prvoligovým Frýdkem-Místkem a Duklou Praha, slovenskými Malacky – Stupava a maďarským Budaörs Handball.

Vsetínským dorostencům, v jejichž středu září nejlepší střelec soutěže Tomáš Šmíd, patří průběžná šestá příčka. Bodově drží krok s týmem Polanky nad Odrou, jen o bod zaostávají oba celky za Žeravicemi. Právě Žeravice začaly na podzim soutěž dobře, před Vánoci se jim však již tolik nedařilo a v domácích zápasech ztrácely. Na začátku prosince ale přivezly vysokou výhru 44:26 z hřiště průběžně posledních Bohunic (nepočítáme-li odstupující Hustopeče). Bohuničtí dorostenci vybojovali v soutěži na podzim jen jedinou výhru a to doma v souboji se Sokolem Sokolnice. I tak ale sokolničtí dorostenci zůstávají v tabulce třináctí s tříbrankovým náskokem před Bohunicemi. Čtvrtá pozice tabulky patří Sokolu Telnice. Po čtyřech prohrách drží osmnáct bodů a další by si měl přivézt už o víkendu z palubovky zatím posledních Bohunic.

Spodní patra tabulky jsou podobně vyrovnaná jako špička. Desáté Velké Meziříčí, jedenáctá Horka nad Moravou a dvanáctý Juliánov mají po šesti bodech, třináctý Sokol Sokolnice pět. Póly tabulky se tak už poměrně výrazně vymezily, ve vyrovnaných polovinách tabulky ještě je hodně o co hrát a výsledky i konečné umístění jsou tak logicky v polovině soutěže ještě hodně otevřené.

 

Druhá liga st. dorostu - Morava - 30. kolo - rozpis

Házená L.Hustopeče - SKH Polanka n.O. nezadáno
Rožnov p.R. - HBC Olomouc 10.2. 09:15
Zlín - TJ Sokol Centrum Haná 10.2. 12:30
Vsetín - Litovel 10.2. 18:30
Sokol V. Meziříčí - TJ Sokol Horka n.M. 10.2. 19:00
Bohunice - Sokol Telnice 11.2. 15:00
Žeravice - Sokol Sokolnice 11.2. 16:00
 

 

Druhá liga starších dorostenců - Čechy

Tabulka českých týmů je rozvrstvená o něco rovnoměrněji. Čelo je našlapané – první Liberec a druhé Pardubice mají shodně po dvaadvaceti bodech – zatímco Liberec dvakrát prohrál, Pardubice dvakrát remizovaly a prohrály jen jedenkrát. Za vedoucí dvojicí jen o bod zaostává Loko Louny. I týmy z Čech se navíc během pauzy připravovaly. Liberecký tým absolvoval 3. února přípravný turnaj v Bělé pod Bezdězem, kde se utkal s mužskými týmy Jablonce n. N., Mladé Boleslavi, Mostu a Bělé a v této konkurenci skončil třetí. Na úvod jara jej čeká souboj s předposledním týmem tabulky Kutnou Horou. Pardubice mají o víkendu ještě volno, naopak tým Loun doma přivítá házenkáře ze Dvora Králové, ambiciózní průběžně šestým tým soutěže, který se vydává na stíhací jízdu za vedoucí trojicí.

 

 

Souboj 30. kola mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky Sokolem Úvaly a Chodovem je naplánován až na 20. března, další tabulkoví sousedé – tedy dorost extraligových Strakonic a Sokola Bělá - se utkají ale už v neděli v Bělé. Tým Náchoda je zatím devátý, střelecky jej táhne nejproduktivnější střelec soutěže Radek Cvejn a v sobotu nastoupí proti dvanácté Ledči, jejíž dres obléká pro změnu třetí nejlepší kanonýr soutěže Pavel Novák. Desátý s jedenáctým se poměří ve Vršovicích, kam přijíždí tým Sezimova Ústí. I tyto týmy děli pouze jediný bod a tak i tento souboj může míchat tabulkou.

 

Druhá liga st. dorostu - Čechy - 30. kolo - rozpis

L.Vršovice - Sp.MAS Sezimovo Ústí 10.2. 13:00
TJ Sokol Bělá - HBC Strakonice 1921 10.2. 15:00
Náchod - ZJ Kovofiniš Ledeč 10.2. 17:00
TJ Kutná Hora - Liberec 11.2. 09:00
Loko Louny - 1.HK Dvůr Králové 11.2. 17:00
TJ Sokol Úvaly - Chodov 20.3. 18:00