Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.2.2018 otevřeno: 1456 x

Čeští středoškoláci z Mostu a z Vysočiny bojují na světovém šampionátu v Kataru

Od 22. února bojují nejlepší středoškolští házenkáři a házenkářky v Doha v Kataru na středoškolském mistrovství světa v házené. Českou republiku zde reprezentují starší a mladší dorostenky Černých andělů ze sportovního gymnázia v Mostě a házenkáři Nového Veselí z SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou.

 

Mostecké dorostenky narazily v Doha v základní skupině na týmy Maďarska, Rakouska a Srbska. Po vysoké prohře s Maďarkami ze sportovní akademie v Györu podlehly mostecké házenkářky Rakousku, na závěr bojů základní skupiny pak porazily Srbsko. V základní skupině tak skončily třetí.

Výsledky základní skupiny:
Maďarsko – Česká republika 29:16
Česká republika – Rakousko 18:25
Srbsko – Česká republika 18:21

V dalších bojích o konečné umístění se mostecký tým utkal s týmem Izraelek, které porazil 34:19. V úterý se poměří s Bulharskem a Tureckem.

 

Foto: facebook DHK Baníku Most


Dorostenci z Vysočiny se v základní skupině měřili s týmy Německa, Rumunska, Izraele a Gruzie. Soutěž zahájili výhrou nad Rumuny, po porážce od výběre Izraele pak vysoko přehráli Gruzii a boje základní skupiny zakončili prohrou s týmem Německa, vítězem základní skupiny. V základní fázi turnaje skončili na třetím místě za Německem a Izraelem.

Výsledky základní skupiny: 
Česká republika - Rumunsko 27:19
Izrael – Česká republika 27:23
Gruzie – Česká republika 12:36
Německo – Česká republika 28:23

Na solidní výsledky ze základní skupiny navázali Češi výhrou nad Belgií 28:19, v úterý je čekají Řekové. Pokud vyhrají i toto utkání, budou bojovat o 9. místo s vítězem zápasu Katar - Dánsko.

 

Foto: facebook Sokola Nové Veselí

 

Vedle sportovního klání té nejvyšší možné úrovně si turnaj klade za cíl prostřednictvím doprovodného kulturního programu také posílit vzájemnou výměnu mezi různými kulturami a účastnickými zeměmi prostřednictvím originálních programů jednotlivých zemí.

Zatím poslední světové klání středoškolských házenkářů a házenkářů hostil v roce 2016 Rouen a vítězství vybojovaly mezi dívkami Maďarky, mezi chlapci zvítězili Turci.

 

Zajímavosti a přenosy sledujte na facebooku turnaje zde.

 

Umístění po bojích základní skupiny: