Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.2.2018 otevřeno: 1240 x

Středoškolskými mistry světa jsou Maďarky a Rakušané

V katarském Dauhá vyvrcholil ve středu turnaj středoškolských výběru – mistrovství světa středních škol. Česko reprezentoval tým gymnázia Most a házenkáři Nového Veselí z SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou. Zatímco Severočešky skončily na dvanácté příčce, házenkáři z Vysočiny vybojovali devátou příčku. Světovými šampiony jsou házenkáři Rakouska a házenkářky Maďarska.

Dorostenci z Vysočiny se v základní skupině měřili s týmy Německa, Rumunska, Izraele a Gruzie. Soutěž zahájili výhrou nad Rumuny, po porážce od výběre Izraele pak vysoko přehráli Gruzii a boje základní skupiny zakončili prohrou s týmem Německa, vítězem základní skupiny. V základní fázi turnaje skončili na třetím místě za Německem a Izraelem.

Výsledky základní skupiny: 
Česká republika - Rumunsko 27:19
Izrael – Česká republika 27:23
Gruzie – Česká republika 12:36
Německo – Česká republika 28:23

Na dobré výkony ze základní skupiny navázali i v další fázi turnaje. Porazili Belgii, Řecko i domácí Katařany a na turnaji skončili v nabité konkurenci devátí. Do semifinále se probojovaly výběr Polska, Německa, Rakouska a Izraele. Ve finále si to rozdali Němci s Rakušany, vítězství nakonec slavili házenkáři z Rakouska, bronz vybojoval Izrael.

 

 

Mostecké dorostenky narazily v Doha v základní skupině na týmy Maďarska, Rakouska a Srbska. Po vysoké prohře s Maďarkami ze sportovní akademie v Györu podlehly mostecké házenkářky Rakousku, na závěr bojů základní skupiny pak porazily Srbsko. V základní skupině tak skončily třetí.

Výsledky základní skupiny:
Maďarsko – Česká republika 29:16
Česká republika – Rakousko 18:25
Srbsko – Česká republika 18:21

V dalších bojích o konečné umístění se mostecký tým utkal s týmem Izraelek, které porazil 34:19. S Bulharskem pak Mostečanky remizovaly 23:23, Turecku po vyrovnané první půli podlehly 20:25 a v posledním utkání Severočešky prohrály se Švédkami o jeden gól a skončily na turnaji dvanácté. Celkové vítězství si nakonec připsaly házenkářky Maďarského Györu, které ve finále přehrály Německo, bronz si domů vezou Dánky po výhře nad Brazílií.