Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2018 otevřeno: 2287 x

"Hráli jsme v Kataru v jedné z nejtěžších skupin, deváté místo považuji za úspěch," říká trenér Kupa

Házenkáři SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou reprezentovali českou házenou na mistrovství světa středních škol v katarském Doha. Jak hodnotil katarskou zkušenost a výsledek týmu na prestižním turnaji trenér výběru Jan Kupa?

 

Jaká byla vaše cesta „do Kataru“?

Na MS v Kataru jsme se kvalifikovali nejprve přes okresní kolo (1. VOŠP Žďár nad Sázavou, 2.Biskupské Gymnázium Žďár nad Sázavou), krajské kolo (1. VOŠP, 2. Jihlava), krajské kvalifikační kolo (1. VOŠP - Vysočina, 2. Jihomoravský kraj, 3. Pardubický kraj) a republikové finále. Na mistrovství postupoval pouze vítěz republikového finále, které se konalo v Rožnově pod Radhoštěm a tam jsme obstáli.

 

S jakým týmem jste do Kataru cestovali?

Tým byl sestaven z hráčů ročníku 2000 a mladších. V našem případě se jednalo se o 14 hráčů mladšího a staršího dorostu Nového Veselí a mladšího dorostu Žďáru nad Sázavou

 

 

Jaký byl váš program po příletu do Kataru?

Do Kataru jsme přiletěli 21. února, ubytovali jsme se a krátce si odpočinuli. Už 22. února jsme nastupovali do třídenních bojů základní skupiny a od 26. února jsme bojovali o co nejlepší konečné umístění.

 

Měřili jste se s týmy, které nakonec skončily na medailových pozicích – Izrael, Německo – a podlehli jste jim jen poměrně těsně - rozdílem tří, čtyř branek. Jak hodnotíte tyto zkušenosti, tato utkání?

Obě tato utkání byla velmi vyrovnaná, rozhodovalo vždy posledních deset minut utkání, kdy jsme udělali více technických chyb a soupeř toho dokázal využít. Myslím si, že jsme nebyli horším týmem než naši soupeři. Nejvíce mě mrzí prohra s týmem Izraele, kdy nám chyběla i trocha "házenkářského štěstí".

 

Jiné soupeře jste pak porazili s přehledem – Gruzie, Belgie, Řecko – jak se ohlížíte za těmito zápasy?

Ve všech ostatních utkání jsme podali velmi dobrý výkon v obraně včetně brankaře, který byl podpořen i produktivním výkonem v útoku. V těchto případech panuje s výkonem spokojenost.

 

Jak hodnotíte celkové deváté místo?

Už jen postup na toto MS byl obrovským úspěchem, jelikož jsme porazili tým Rožnova pod Radhoštěm, kterému jsme dva roky po sobě vždy v republikovém finále podlehli. Bohužel musím konstatovat, že jsme měli na mistrovství světa jednu z nejtěžších skupin a jelikož jsme obsadili ve skupině 3. místo, nemohli jsme si potom zahrát o lepší umístění než o 9. až 16. místo. V těchto zápasech jsme potvrdili, že na šampionát patříme a celkové 9. místo považuji za úspěch.

 

Organizátoři slibovali doprovodný kulturní program. Zapojili jste se do něj také?

Organizátoři připravili několik sportovních a kulturních akcí – třeba jízdu na velbloudech, beach volejbal, fotbal nebo jízdu v dunách. V rámci tohoto programu měla každá země možnost svoji zemi prezentovat. My jsme předali několik propagačních a upomínkových předmětů a dali na ochutnání naše "české" cukroví, které napekly maminky našich hráčů.

 

Katar sám o sobě je exotická destinace a atraktivní zkušenost. Jak jste si užili pobyt v tomto jinak nepřístupném státě?

Všichni jsme si pobyt pořádně užili. Většinou v odpoledních hodinách, kdy jsme měli volno, jsme podnikli několik výletů po městě Doha a jeho okolí. Navštívili jsme místní tržiště, novou část Doha, mešity, přístav… Užili jsme si koupání v moři a využili i vybavení hotelového komplexu k zábavě a odpočinku.

 

Dorostenci z Vysočiny se v základní skupině měřili s týmy Německa, Rumunska, Izraele a Gruzie. Soutěž zahájili výhrou nad Rumuny, po porážce od výběre Izraele pak vysoko přehráli Gruzii a boje základní skupiny zakončili prohrou s týmem Německa, vítězem základní skupiny. V základní fázi turnaje skončili na třetím místě za Německem a Izraelem.

 

Výsledky základní skupiny: 
Česká republika - Rumunsko 27:19
Izrael – Česká republika 27:23
Gruzie – Česká republika 12:36
Německo – Česká republika 28:23

 

Na dobré výkony ze základní skupiny navázali i v další fázi turnaje. Porazili Belgii, Řecko i domácí Katařany a na turnaji skončili v nabité konkurenci devátí. Do semifinále se probojovaly výběr Polska, Německa, Rakouska a Izraele. Ve finále si to rozdali Němci s Rakušany, vítězství nakonec slavili házenkáři z Rakouska, bronz vybojoval Izrael.

 

Sestava SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou: Martin Štohanzl - Filip Chalupa, Aleš Dolejší, Jan Kupa, Ondřej Řepa, Jiří Gregorovič, Miloš Musil, Dominik Klusáček, Ladislav Plesl, Michal Havránek, Vojtěch Čermák, Vojtěch Jůn, Rostislav Krejz - trenér Jan Kupa, asistent Miroslav Maršoun