TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.4.2018 otevřeno: 1591 x

Soutěže spějí do finiše. Dorosteneckým ligám vládne Zubří a Nové Veselí

Do konce dorosteneckých soutěží zbývají dvě kola (byť některé týmy mají ještě zápas k dobru). O vítězi první ligy starších dorostenců už není pochyb, Zubřané soutěž zcela ovládli. V kategorii mladších dorostenců ještě na vedoucí Nové Veselí dotírá Dukla.

1. liga starších dorostenců

Dvě kola před koncem sezóny vedou házenkáři Zubří tabulku první ligy starších dorostenců o osm bodů. O jejich vítězství tak není pochyb a vítězství je to opravdu zasloužené, vždyť za celou sezónu dosud prohráli jen jednou a to v neděli ve 20. kole v Karviné rozdílem jediného gólu. Zápas byl gólovou přestřelkou kanonýrů Lefana, Vlka a Součka na straně Zubří a Vaňka s Noworytou a Zamarskim na straně Karviné. Mimo tohle zaváhání jsou ale Valaši v soutěži naprosto suverénní. Nastříleli 700 gólů, tedy o stovku více než druhý nejpotentnější tým soutěže HCB Karviná. V předposledním domácím zápase se mladí mistři poměří už 1. května se Sokolem Štáhlavy, v jehož dresu nastupuje nejlepší střelec soutěže Lukáš Nolč (v 19 utkáních 177 branek).

 

Vítězný tým první ligy starších dorostenců. | Foto: HC Zubří

 

To o další medaile ještě bude mela. Druhý Sokol Nové Veselí, třetí Dukla Praha a čtvrtá Karviná mají mezi sebou jen jednobodové rozestupy a to má Karviná, druhý nejofenzivnější tým soutěže, ještě zápas k dobru. Dost pravděpodobně se bude rozhodovat až v posledním kole 13. května, kdy se Karviná poměří v přímém souboji s Duklou Praha, ovšem o úplně poslední body zabojují karvinští mladíci ještě o týden později v Lovosicích.

O vítězi je jasno, stejně tak je ale jasno o tom, kdo skončí v soutěži poslední. Starší dorostenci Sokola Ostrava vybojovali v soutěži jen jediný bod, v 17. kole remizovali doma v utkání proti Velké Bystřici, která je v tabulce jen o příčku nad Ostravou, byť má na kontě osm bodů. Ostrava inkasovala ve 20 zápasech 768 gólů, tedy v průměru více než 38 branek v každém utkání, Nové Veselí dokonce v jednom utkání ostravskému týmu naložili dvaapadesát gólů.

 

1. liga mladších dorostenců

O víkendu v sobotu 28. dubna měli v Novém Veselí „dukelské“ odpoledne. Zatímco jejich starší kolegové Dukly podlehli tříbrankovým rozdílem a zjednodušili tak Pražanům souboj o stříbrnou medaili první ligy staršího dorostu, mladší dorostenci Nového Veselí své dukelské protivníky o gól přetlačili a zvýšili tak svůj náskok před Duklou na čele tabulky z jednoho na tři body. I tady ale do bojů o medaile ještě chce promluvit Zubří, byť už mu zbývá odehrát jen jediný zápas proti Lovosicím. Valaši zaostávají za Duklou o jediný bod a mají již jistou minimálně bronzovou pozici. V případě, že by už Dukla na žádný bod nedosáhla a Zubří zvítězilo v posledním svém vystoupení, mohou si polepšit na stříbro. Předsezónní cíl – tedy zisk medaile – je ale již naplněn.

Bitva se ještě může odehrát i na opačném pólu tabulky. Poslední je zatím Baník Most, předposlední házenkáři Kopřivnice. Dělí ale už čtyři body, protože o víkendu házenkáři Kopřivnice doma porazili Frýdek-Místek 35:30. Mostečané navíc doma přivítají lídra z Nového Veselí, který jim body nedaruje. Právě mosteckým házenkářům by tak mohl zůstat v ruce Černý Petr.

Tabulce střelců kraluje se 168 brankami lovosický kanonýr Jaroslav Trkovský, který v dresu Lokomotivy Louny okupuje přední příčky statistik i ve 2. lize mladšího dorostu (6. místo) a daří se mu i v 2. lize starších dorostenců, kde střílí průměrně sedm branek v utkání.

 

Foto: Sokol Nové Veselí