TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.7.2018 otevřeno: 2836 x

Talent Plzeň nastoupí v prvním kole Poháru EHF, Karviná naskočí do druhého

Čeští kluboví reprezentanti v evropských soutěžích již znají své pozice v nasazení do Poháru EHF (EHF Cup) a Challenge Cupu. Soupeře jim přiřkne los 17. července.

Tým Talentu Plzeň se představí v Poháru EHF hned v prvním kvalifikačním kole. Soupeřem mu mohou být týmy lucemburského HB Kaerjeng, litevského Dragunas Klaipeda, gruzínského Batumi, britského Glasgow, švédského Alingasu, chorvatského Varaždínu, švýcarského Bernu, slovinského Koperu, rumunské Turdy, rakouského HB West Wien nebo Islanďané z FH Hafnarjordur. Spolu s Plzní do této fáze soutěže nastoupí ještě třeba portugalské Porto, rumunská Bukurešť nebo Srbové z RK Zeleznicar 1949.

Karviná nastoupí do druhého kola, kde se jim může postavit některý z vítězných týmů kola prvního nebo třeba Makedonci z HC Prolet 62, Francouzi PAUC Handball, Maďaři ze Sport36 Komiö či Dánové z Aalborg Handbold. I Karvinští se ale alespoň přibližného soupeře dozví už 17. července. Do třetího kola pak nastupují věhlasné evropské kluby v čele s obhájcem titulu Füchse Berlin.

První kolo soutěže je na programu o víkendech 1. a 2. září a 8. a 9. září, druhé kolo odstartuje o víkendu 6 a 7. října, odvety o týden později.

 

Nasazení Poháru EHF najdete zde.

 

Dukla Praha nastoupí do Challenge Cupu do třetího kvalifikačního kola (první kolo se však v této soutěži nehraje). Soupeřem mu tak může být kterýkoliv z dvaatřiceti protivníků nastupujících ve druhém kole soutěže. Stejně jako Karviná a Plzeň se i Pražané dozví potenciálního soupeře 17. července. Spolu s Duklou do soutěže nastoupí také Slováci z Povážské Bystrice, ukrajinský Donbas, řecké Atény nebo rumunská Bukurešť. Svůj první zápas Dukla odehraje o víkendu 17. a 18. listopadu a odvetu o týden později.
 

Kompletní nasazení Challenge Cupu najdete zde.