Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.10.2018 otevřeno: 1358 x

Třetí kolo Českého poháru v Telnici podpoří onkologicky nemocné děti

Házenkáři Sokola Telnice a HC Zlín podpoří svými výkony v zápase třetího kola Českého poháru Nadační fond dětské onkologie Krtek.

„Veškeré vybrané vstupné a 100 Kč za každý vstřelený gól, které společně vyberou týmy Sokola Telnice a HC Zlín, poukážeme na konto Nadačního fondu,“ uvedl Tomáš Palík ze Sokola Telnice.

 

Co vedlo k tomu, že jste vybrali právě NF Krtek? Je za tím nějaký osobní příběh některého z hráčů?

Nikdo z našich hráčů, naštěstí, osobní zkušenost s onkologicky nemocným dítětem nemá. Již před loňskou sezónou jsme ale začali spolupracovat s kondičním trenérem panem Jaroslavem Kratinou z Elite gym v Brně, který se v rámci svých aktivit spojil s Nadačním fondem Krtek a přišlo nám to na mysl jako první varianta. A protože jsme se domluvili i s kluky ze Zlína, kteří do toho šli úplně automaticky s námi, tak jsme se nechtěli soustředit jen na nějaký telnický projekt.

 

Věříte tedy, že se návštěvníci budou moci těšit na "brankostroj" a zápas bude hodně ofenzivní?

V to pevně věříme! Oba dva týmy jsou složeny z velmi mladých, šikovných a perspektivních hráčů a preferují útočnou házenou. Ono ostatně udržet je, aby zodpovědně bránili je dost těžké a svazovat je obranou taktikou nemá cenu. Prostě rádi útočí a střílí góly, tak doufáme, že branek padne hodně.

Podnikli jste už v minulosti nějakou podobnou akci?

Podobnou akci s charitativním přesahem děláme poprvé. Ale již v rámci 2. kola Českého poháru, kdy jsme také přivítali prvoligový tým, SHC Maloměřice, jsme uspořádali „Otvírák sezóny 18/19“, kdy jsme zápas odehráli na venkovním hřišti pod umělým osvětlením a připravili bohatý doprovodný program, abychom házenou a náš tým více zatraktivnili pro Telničáky a lidi z okolí. A protože se akce podařila, dorazilo přes dvě stě diváků, přemýšleli jsme, co provedeme s 3. kolem.

 

Přijďte podpořit i vy Nadační fond Krtek do Telnice nebo si vyberte jiné z patnácti utkání 3. kola Českého poháru, do kterého se zapojují i všechny extraligové týmy. Postup do 4. kola si už zajistila v předehraném utkání v Lounech Plzeň. Všechna ostatní utkání jsou na programu od 19. do 21. října, pouze zápas Valašského Meziříčí a Kopřivnice sehrají hráči již ve středu 17. října.