Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.10.2018 otevřeno: 2054 x

Ve třetím kole peníze pro nadaci i šokující výsledky

Vyřazení extraligového Zubří byl jedním z nejpřekvapivějších výsledků třetího kola Českého poháru. Víkendové boje ale přinesly vedle zajímavých výsledků i peníze pro dobrou věc.

Ve zcela zaplněné telnické nafukovačce se ve velmi vyrovnaném utkání 3. kola Českého poháru mužů utkaly týmy Zlína a domácí Telnice. Zápas nabídl v podání obou družstev velmi rychlou a moderní házenou. „K vidění byly krásné góly, ale i bravurní zákroky brankářů v obou brankovištích. Utkání nakonec skončilo těsnou a šťastnější výhrou domácích. Toto ale na celé akci nebylo to nejdůležitější – mottem utkání byla pomoc a podpora Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK. A po výsledku 32:31 hráči obou týmu věnovali 6 300 korun a společně s vybranou částkou 8 550 korun za dobrovolné vstupné tak na konto NF Krtek putuje částka 14 850 korun. Děkujeme všem za podporu nejen hráčů obou týmů, ale za podporu dobré věci. Za náš tým velmi děkuji a moc si cením přístupu kluků ze Zlína a děkuji jim za krásný zápas a jejich podporu NF Krtek,“ řekl za domácí tým Tomáš Palík.

 

 

On a jeho spoluhráči navíc slavili po těsném vítězství i postup do 4. kola poháru. Stejně jako tým Vsetína, kde v sedmičkovém rozstřelu padli házenkáři extraligového Zubří. „Je to velká ostuda! Všem našim fanouškům a příznivcům se musíme omluvit. Jakou formou, to nyní hledáme,“ neschovává se za výmluvy v rozhovoru pro Deník trenér Zubří Dušan Poloz. Jeho tým po celý čas tahal za kratší konec a v závěru zachraňoval remízu. V rozstřelu ze značky pro sedmimetrový hod ale také nečekaně vyhořel. Vychytal jej totiž exzuberský Štěpán Krůpa. „Štěpán u nás trénuje a stejně jako Nesvadba měl s týmem obrovskou motivaci. U nás to ale bylo zcela naopak,“ nechápe ještě nyní Poloz.

Experiment v podobě přenechání trenérského kormidla lídru Zubří Martinu Hrstkovi nevyšlo. „Ale za výsledek a vyřazení jsem zodpovědný sám, průšvih beru na sebe,“ zdůraznil Poloz, jenž opět zopakoval, že jeho tým, který v létě opustila osmička hráčů v čele s oporami, je stále v procesu přestavby. „Nic nejde okamžitě, změn bylo příliš, vše potřebuje čas. I přes krutou prohru a vystřízlivění mi zápas ukázal mnoho poznatků. Tím nejzásadnějším je, že musíme s mladým týmem před zápasy hodně mentálně pracovat.

V dalších soubojích extraligové týmy potvrdily papírové předpoklady. Postoupily týmy Hranic, Jičína, Nového Veselí, Brna, Litovle, Frýdku-Místku, Dukly, Lovosic a po vysokých výhrách i Kopřivnice a Plzeň. Spolu s nimi do 4. kola pronikly i výběry Strakonic 1921, Vršovic a také Bohunice, které před domácím publikem přetlačily Náchod.