Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.12.2018 otevřeno: 717 x

Na Dukle nás čeká těžký zápas, říká před semifinále Českého poháru Jakub Štěrba

Nové Veselí má za sebou historický podzim, když tým z Vysočiny přezimuje na třetím místě a navíc má již tuto středu možnost postoupit do finále Českého poháru. I proto jsme se zeptali jejich nejlepšího střelce Jakuba Štěrby, který byl i poprvé povolaný do seniorské reprezentace, jak vnímá tento velký úspěch.

 

Nové Veselí je po podzimní části Strabag Rail Extraligy v zasloužené euforii z třetího místa, jak vnímáte toto postavení vy?

Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že budeme zakončovat rok s 19 body na 3. místě a zároveň budeme hrát o finále Českého poháru, tak bych tomu moc nevěřil. Naštěstí se nám to podařilo a my můžeme být nadmíru spokojeni. Nic ale ještě neskončilo, do konce základní části zbývá ještě 8 kol a náš los je velmi těžký. Určitě nás nečeká nic lehkého.

 

Co se změnilo oproti minulé sezoně, že tým dokáže atakovat medailové příčky? Přitom v letní přestávce odešlo 6 hráčů a přišel jediný, a tak se možná dalo očekávat, že tým bude o mnoho slabší než v minulé sezoně.

Zase jsme všichni o rok zkušenější a už víme, co od sebe očekávat. Základní sestava zůstala a přišla nová střední spojka Josip Kežić, který k nám skvěle zapadl a dobře hru organizuje. Jsme sice početně užší na spojkách, ale vynahrazujeme to svým nasazením. Já osobně jsem si nemyslel, že bychom měli být slabší, spíš jsem věřil, že se oproti minulému roku můžeme zlepšit.

 

 

Vám se osobně daří, jste čtvrtý ve střelecké tabulce, jak jste spokojený se svými výkony?

No daří (smích), vždycky to může být lepší. Posledních pár kol, jsem na sobě cítil, že jsem mohl zahrát určitě lépe.

 

Na základě vaší výkonnosti jste dostal pozvánku do seniorské reprezentace, jak to vnímáte?

Určitě mě to potěšilo a vážím si toho. Seniorská reprezentace je velká čest. Věřím, že to bude velká zkušenost.

 

Ve středu vás čeká semifinále Českého poháru. Hrajete na hřišti Dukly Praha. Jak vidíte Vaše šance a jak se na zápas těšíte?

Bude to těžký zápas, chceme završit tenhle úspěšný půlrok postupem do finále, ale nečeká nás nic lehkého, Dukla ukázala v posledních kolech, kdy vyhrála v Plzni a doma s Lovosicemi, že už se sehrává, Musíme si pohlídat jejich přechod do rychlého útoku a proměňovat střelecké příležitosti, které si vytvoříme.

 

S jakým umístěním byste byl na konci základní části spokojený?

S místem zaručujícím účast v play-off. Sice jsme nyní třetí, ale na jaře máme těžký los a já doufám, že se do play-off dokážeme letos poprvé probojovat. Byla by to pro nás další nová zkušenost. Extraliga je letos tak vyrovnaná, že není velký rozdíl v soupeřích.

 

Myslíte, že Nové Veselí může hrát v první polovině tabulky i v dalších sezonách?

To je těžká otázka. Rok co rok začíná být extraliga vyrovnanější, dvakrát prohrajete a jste v druhé polovině tabulky. Je to všechno o spoustě okolností, jako jsou zranění, štěstí, forma... Přál bych si, kdyby se nám to dařilo, ale to ukáže čas.

 

Nové Veselí, to je i zaplněná hala a fantastické publikum, které dokáže i ve velkém počtu vyjet na venkovní zápasy. Jak vy vnímáte fanoušky a jak se vám hraje před plnou ZDT Arénou?

Je to super, že lidi chodí v takovém počtu fandit i jezdit s námi na venkovní zápasy. Za to jim patří velké díky. Mě osobně to dodává víc energie v koncovkách zápasu. Když stojí celá hala na nohou a žene nás za vítězstvím, já tohle vnímám hodně pozitivně.

 

Co si přejete k Vánocům?

Já si toho většinou moc nepřeji, ale samozřejmě doufám, že něco dostanu (smích). Ale pro mě je důležitější vánoční pohoda a to, že si odpočinu chvíli od házené. Takže vnímám Vánoce spíše jako možnost odpočinku.

 

Co popřejete týmu, fanouškům a české házené do nového roku?

Popřál bych všem hlavně zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v novém roce. České házené určitě úspěšně zvládnuté kvalifikace na mistrovství, a to jak mužské, tak i ženské reprezentaci.

  

Autor: Luboš Bartůněk st.