Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.1.2019 otevřeno: 329 x

"Čeká nás první vrchol sezóny," říká před pohárovým finále trenér Baníku Marek Michalisko

V úterý proti Dukle v Kutné Hoře, o týden později v Karviné. Český pohár mužů dospěl do finále a o tom, kdo si v klubovně vystaví první trofej letošní sezóny, se rozhodne už v nejbližších dnech.

„Vzhledem k termínu finále Českého poháru by to mohlo trochu svádět k myšlence, že finále poháru je jakási příprava na druhou půlku extraligy. Ale není tomu tak! Naopak, chápeme finále ČP jako první vrchol sezóny a možnost získat první trofej. Na začátku sezóny jsme se soustředili na evropský pohár, extraligu. Ale s postupem do dalších kol, semifinále a pak i do finále už samozřejmě chceme uspět,“ řekl trenér HCB Karviná Marek Michalisko, který se svým týmem využil reprezentační přestávku na maximum. Mimo jiné se tým poměřil třeba s reprezentací Angoly, pak absolvovali hráči zimní soustředění. „Připravovali jsme se na finále Českého poháru už i na soustředění v Polsku, kde jsme si nasimulovali řadu situací, které nás mohou ve finále poháru s Duklou potkat,“ zmínil Michalisko. Jeho svěřenci se utkali na soustředění v Karviné v přípravě i s týmy poslké nejvyšší soutěže Gdaňskem (30:29) a Gdyní (45:37), dvakrát zvítězili. „Bylo to velmi prospěšné soustředění. Strávili jsme jej v místním sportovním olympijském centru, které je kousek od moře a mohu říct, že jednáme o tom, abychom na stejném místě strávili i letní soustředění před další sezonou. Jsou zde vynikající podmínky pro přípravu i regeneraci,“ pochvaloval si Michalisko.

 

Foto: Daniel Hojník

 

Ten ví, že souboj s Duklou nebude nic lehkého, byť Karviná do dvojzápasu vstupuje v roli favorita a aspiranta na vítězství. „Čeká nás nelehký soupeř. Podle mého názoru Dukla patří určitě výše ,než momentálně v extralize je, a myslím, že se i výše dostane. Má silný kádr - zkušenost v brance, na spojkách například Šůstek, Patzel a také velmi kvalitní křídla. Dá se čekat vyrovnaný souboj hodný finále Českého poháru,“ zve mezi řádky fanoušky do haly v Kutné Hoře i následně v Karviné trenér úřadujícího extraligového mistra.

Atraktivní duel nabitý pohlednými akcemi slibuje i křídelník Jan Zbránek. „Souboj s Duklou je vždy pro nás velmi prestižní. Navíc je to jediný soupeř, se kterým jsme se v této sezóně ještě neutkali, protože náš první vzájemný souboj byl odložený,“ připomněl neobvyklou situaci Zdránek a ohlédl se i k minulé sezóně a poslednímu vzájemnému měření: „Loni jsme Duklu nedokázali v přímém souboji porazit a i to je pro nás další motivace teď uspět. Mám dojem, že jejich hra letos není tak kolektivní, jako bývala, ale na druhou stranu mají v týmu řadu výborných individualit - Petržala v brance nebo také Šůstek a Patzel na spojkách a velmi šikovný pivot Reichel,“ zmínil kanonýr stejné silné zbraně týmu jako jeho kouč a na závěr dodal: „Čekám vyrovnaný a dramatický souboj.“

 

ČP mužů - finále - rozpis

Dukla Praha - HCB Karviná 15.1. 18:30 - hraje se v Kutné Hoře, přímý přenos na TVcom.cz
HCB Karviná - Dukla Praha 22.1. 18:00 - přímý přenos s komentářem a studiem na TVcom.cz

 

Videoreportáž z přípravného utkání HCB Karviná - Angola najdete zde.