TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.2.2019 otevřeno: 974 x

"Naším cílem je umístění na ´bedně´, ale nečeká nás nic lehkého," říká za tým Chodova Vladyka

První liga mužů stále ještě prožívá zimní přestávku. Házenkáři se připravují na napínavou jarní část soutěže a proto je příležitost ohlédnout se za podzimem první ligy. Připravujeme pro vás sérii rozhovorů a dalších materiálů o dění v jednotlivých klubech druhé nejvyšší mužské soutěže. Na úvod o tom, jak se na podzim vedlo házenkářům Chodova.

A vedlo se jim dobře. Po podzimní části soutěže jsou druzí, jen dva body ztrácí na vedoucí Hustopeče a na kontě mají jen dvě porážky. „Druhé místo po podzimu je solidní, ale přezimovat na špici by bylo jistě pozitivnější. Na první Hustopeče ztrácíme dva body a navíc jsme s nimi prohráli v domácím prostředí,“ hodnotí manažer klubu a aktivní hráč Štěpán Vladyka.

Když se v Chodově podrobněji ohlédnou za desítkou odehraných zápasů, jako to nejzdařilejší vidí souboj na jihozápadě Čech. „Nejpovedenějším utkáním byla zřejmě vysoká výhra ve Strakonicích, kde jsme vyhráli po mnoha letech a předvedli opravdu dobrý výkon. Mrzí nás samozřejmě obě inkasované prohry a jako nepovedené utkání musíme jistě označit zápas v Maloměřicích, kde jsme neměli ztratit body. Zápas jsme podcenili a nezvládli v mnoha ohledech,“ ohlížel se kriticky zástupce klubu.

 

Oslavy posledního vyhraného kola 1. ligy v Náchodě. | Foto: facebook TJ JM Chodov házená

 

Podle něj vývoj podzimu pro Chodov zásadně ovlivnila absence Štěpána Krupy. „Bohužel se zranil hned v prvním zápase ve Strakonicích. Ostatní absence byly naštěstí pouze krátkodobé. Opory našeho týmu však zůstávají dlouhodobě stejné. Jsou to hráči s extraligovými zkušenostmi: Šafář, Klačo, Krupa a v bráně Pleva,“ jmenoval Vladyka.

I tak tým během zimy posiloval. „Tým jsme posílili na levém křídle. Z Dukly k nám přichází mladý a talentovaný David Krouský,“ dodal Vladyka.

Teď už se tým intenzivně připravuje na jarní boje a v Chodově zvolili ověřenou taktiku. „Zimní příprava probíhala v klasickém a zajetém režimu. Před Vánoci jsme absolvovali pár kondičních tréninků a pak měli kluci volno. V novém roce jsme se pak sešli a začali pracovat na kondici a síle. Tradičně absolvujeme zimní soustředění v Jizerských horách, kde se věnujeme běžkám, kruhovým tréninkům a teambuildingovým aktivitám. Odehráli jsme přátelské utkání s extraligovým Jičínem a prohráli 29:30, což je pro nás příznivý výsledek. Další přípravná utkání nás čekají,“ popisoval podrobně Vladyka.

Před jarem jeho tým myslí na medailová umístění. „Jasným cílem je umístění na “bedně.” Za dobu našeho působení v první lize máme na kontě dva bronzy a dvě stříbra. Jedna placka nám tedy do sbírky chybí…,“ usmívá se Vladyka a dodává: „Nicméně nás nečeká nic jednoduchého. Víme, že se týmy ze špičky dobře připravují a zároveň posilují kádr - třeba Maloměřice hlásí velkou posilu v osobě Radka Horáka. Každopádně natěšeně vyhlížíme začátek druhé poloviny ligy.“ 

 

Zimní soustředění házenkářů Chodova. | Foto: facebook TJ JM Chodov házená


Výsledky družstva TJ JM Chodov A

1. HBC Strakonice 1921 - Chodov 24 : 35
2. Chodov - Házená L.Hustopeče 27 : 32
3. Maloměřice - Chodov 30 : 27
4. Chodov - HC Zlín 39 : 24
5. S.Vršovice - Chodov 18 : 22
7. HBC Ronal Jičín "B" - Chodov 25 : 28
8. Chodov - HK Bystřice p.H. 29 : 18
9. Dvůr Králové - Chodov 19 : 27
10. Chodov - Velká Bystřice 33 : 23
11. Náchod - Chodov 29 : 38