Házená v TV

22. 05. 2019 17:00 hod. ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.2.2019 otevřeno: 958 x

Podzim nám ukázal mezery, ale ještě jsme nedosáhli vrcholu svých možností, říká trenér Maloměřic Musil

Maloměřice se v polovině soutěže vyhřívají na medailových příčkách. A to jsou v druhé nejvyšší mužské soutěži nováčkem! Tohle se v Brně musí líbit.

Třetí místo, sedm výher a tři prohry. To je přesně v polovině soutěže bilance brněnských Maloměřic. „Jsme nováčkem soutěže a nevěděli jsme moc, co od této sezóny očekávat, takže třetí místo po půlce sezóny je pro nás dobrý výsledek. Na druhou stranu jsme asi těžili i z toho, že nás většina soupeřů nezná,“ uvědomuje si trenér maloměřického týmu Vít Musil a kriticky dodává: „Pokud se na to nebudeme dívat z pohledu pozice v tabulce, tak máme, po herní stránce, co zlepšovat. Některé věci se nám nepovedly úplně podle mých představ.“

Co přesně se trenérovi na podzim nelíbilo? „Za nepovedená považuji ta tři prohraná utkání. V druhém kole jsme jeli do Strakonic, které hrají výborně a jejich fanoušci tam vytvářejí skvělou sportovní atmosféru. Hodně jsme se trápili s útočnou fází a prvních patnáct minut zápasu jsme se nechali totálně přehrát,“ popisuje Musil. Nelíbil se mu ani zápas proti Hustopečím, průběžnému lídrovi tabulky. „Těm jsme podlehli v osmém kole. Je to škoda, protože se nám ten zápas nedařilo a už jsme museli hrát bez několika zraněných hráčů.

Jako úplně nejvíce nepovedené utkání vidím poslední kolo odehrané v Bystřici pod Hostýnem. V tom zápase naše útoky likvidoval skvěle chytající Šimon Mizera a v obraně jsme absolutně propadali proti postupnému útoku soupeře. Velmi se mi líbil jejich útočný systém s vynikající spoluprací s pivotem,“ zmínil Musil silné stránky bystřického týmu a pivota Salveta.

Své svěřence pochválil naopak za zápas s Chodovem. „Myslím si, že domácí zápas s Chodovem se nám opravdu vydařil. Je to silný a zkušený tým a nám se v tom zápase podařilo hrát ukázněně a bez výrazných chyb,“ pochvaluje si Musil a přidává ještě jeden případ: „Osobně jsem u toho sice nebyl, ale určitě stojí za zmínku také zápas s Náchodem, ze kterého k nám někteří hráči žijící v Brně přišli. Domácí Náchod předváděl mimořádně dobrou hru, neodpovídající jejich postavení v tabulce, a pro fanoušky házené to musel být skvělý zážitek, protože o našem vítězství se rozhodovalo až na konci utkání.“

Tým se musel v průběhu soutěže poprat s řadou zdravotních problémů i pracovních komplikací, což týmu komplikovalo úvodní půlrok v soutěži. „Ještě se nám v nižších soutěžích nestalo, abychom se museli v některých zápasech obejít až bez 8 hráčů základní sestavy, ať už z důvodu zranění, či pracovní absence. Díky širokému kádru jsme se s touto pro nás nezvyklou situací vyrovnali, nicméně na to doplatil náš B tým, startující ve 2. lize,“ uznává Musil.

Už v létě tým výrazně posiloval. „V létě se k nám nově připojilo několik hráčů a všichni, původní i ti nový, jsou důležitou součástí týmu. Musím vyzdvihnout to, že naše úspěchy jsou především výsledkem kolektivního úsilí. Naše hra není založená na rolích jednotlivců, ale na kolektivní součinnosti. Naše sportovní výkonnost je tedy odraz zodpovědného přístupu a snahy všech hráčů,“ upozorňuje Musil, který angažoval i novou atraktivní posilu ještě teď v zimě. „Podařilo se nám domluvit s Radkem Horákem, který se, po dlouholetém profesionálním angažmá v zahraničí, vrátil domů. I přesto, že od aktivního života profesionálního hráče si chce Radek odpočinout, tak nám, díky svým zkušenostem a dobrou povahou, ohromně pomůže už jen svou účastí na tréninku.“ Vedle této zkušené posily tým obohatí i další házenkář. „Dále jsme se domluvili s Robertem Ždánským, který kvůli zranění ramene házenou vice jak rok nehrál. Robert u nás využil příležitost individuálně trénovat a zkusit, zda mu rameno vůbec dovolí se k házené vrátit. Je to bezesporu dobrý hráč a budu moc rád, když mu to vydrží a zase se rozehraje,“ doufá Musil.

 

Házenkáři Maloměřic na Budweis Starnet Cupu v Českých Budějovicích.

 

Tým využil zimní přestávku k intenzivní přípravě. „V prosinci měli hráči pouze dva týdny úplné volno a od prvního lednového týdne opět trénujeme třikrát týdně,“ zmínil Musil. „Zimní přestávku využíváme na kondiční přípravu, především na doplnění obecné síly a rychlostní vytrvalosti. Vůbec poprvé si za své působení u týmu dělám kondiční přípravu sám, tak doufám, že si nebudu muset sypat popel na hlavu, a že budou hráči dobře připravení,“ usmívá se Musil. Tým se připravuje i herně. „V rámci kondiční přípravy jsme absolvovali v lednu skvěle zorganizovaný turnaj v Českých Budějovicích. Hráči měli za úkol všechny čtyři zápasy odběhat v co nejvyšší intenzitě a musím před nimi smeknout, protože šli na hranici svých limitů a dali do toho maximální úsilí. Pro zlepšení herní stránky teď hrajeme přátelská utkání s našimi blízkými kluby - Telnicí, Juliánovem a Bohunicemi,“ doplnil trenér.

Cíle pro maloměřické házenkáře jsou před druhou polovinou soutěže jednoznačné. „Chci navázat na dobrou pozici, kterou teď máme a v jarní části budeme usilovat o co nejlepší výsledek. Podzim nám ukázal, kde máme mezery a že je co zlepšovat. Na druhou stranu nás těší poznatek, že jsme ještě nedosáhli vrcholu našich možností,“ myslí si Musil a uzavírá: „Jsem přesvědčený o tom, že soutěž je velmi vyrovnaná a každý tým je porazitelný, takže se těším na blížící se konfrontace a budeme usilovat o to skončit v první trojce.“
 

Výsledky družstva SHC Maloměřice

1. Maloměřice - Velká Bystřice 26 : 19
2. HBC Strakonice 1921 - Maloměřice 27 : 24
3. Maloměřice - Chodov 30 : 27
4. Maloměřice - S.Vršovice 28 : 27
5. HBC Ronal Jičín "B" - Maloměřice 24 : 28
6. Maloměřice - Dvůr Králové 29 : 25
7. Náchod - Maloměřice 25 : 27
8. Maloměřice - Házená L.Hustopeče 25 : 31
9. HC Zlín - Maloměřice 30 : 32
11. HK Bystřice p.H. - Maloměřice 31 : 24