Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.5.2019 otevřeno: 1170 x

O víkendu 1. ligu uzavře poslední kolo, výhru v soutěži s předstihem oslavily Hustopeče

Už minulý víkend oslavili házenkáři Hustopečí vítězství v letošním ročníku první ligy. Tento víkend se rozhodne o ostatních pozicích.

Bystřice touží po bramborách, Zlín po záchraně

Výhrami se rozloučili se sezonou před svými fanoušky prvoligoví házenkářští zástupci. Zatímco Bystřici pod Hostýnem na samý závěr čeká „jen“ boj o konečnou 4. příčku, Zlín bude bojovat o 9. příčku, která dává jistotu záchrany. 

Zlín duel s Vršovicemi předehrával již na sváteční středu a dosáhl nejvyššího vítězství sezony. „Rozhodující náskok jsme si vytvořili již v první půli. Cestu za veledůležitými body jsme zvládli na jedničku, třebaže výkonnostně jsme se po přestávce přizpůsobili odevzdanému soupeři. Důležitá je ale výhra,“ konstatuje Mičola, jehož výběr čeká o víkendu přímý duel o konečnou 9. příčku v Jičíně s domácí rezervou. „Domácí asi nastoupí v nejsilnější sestavě, tedy i s extraligovými pendly, v našem výběru bude asi chybět jen Weintritt. K úspěchu nám stačí uhrát bod, ale na remízu se v házené hrát nedá, jedeme tedy bojovat a vyhrát,“ dodal Mičola.

Povinná výhra nad Strakonicemi po přestřelce udržela Bystřici pod Hostýnem šanci na získání konečné bramborové příčky. „O tu se v přímém souboji utkáme s Maloměřicemi. Škoda prohry s Jičínem a ve Zlíně, pak jsme mohli s přehledem obhájit loňský bronz,“ připomněl trenér Bystřice Martin Žůrek, jenž v neděli po utkání své svěřence chválil. „Většinu času jsme byli ve vedení až o pět branek, ale až zlepšení obrany od 40. minuty a góly z brejků rozhodly,“ vrátil se k utkání Žůrek.

 

Pohár a šampaňské pro hustopečské házenkáře

Sezona 2018/19 začala pro hustopečské házenkáře poměrně skromným přáním. „Bude to znít paradoxně, ale mým cílem bylo nesestoupit,“ ohlíží se do loňského léta jejich trenér Petr Semerád.

„V první lize jsme druhým rokem, vždycky je to těžší než být nováček. Poctivě jsme se na to zaměřili, kádr jsme doplnili, začali jsme velmi dobře... a ono se to do naší pohody a do výsledků promítlo. Pak se i ty cíle posunuly,“ shrnul vývoj sezony bývalý extraligový hráč.

Nejvyšší soutěž si nyní může zkusit i jako trenér. Hustopeče dovedl k postupu, už dvě kola před koncem 1. ligy bylo rozhodnuto. O víkendu po zápase předposledního kola proti Jičínu B už přebrali hráči pohár pro celkového vítěze.

 

 

„Dosáhli jsme velkého úspěchu. Hráčsky jsme na tom velmi dobře, měli jsme vyrovnaný kádr. Od začátku soutěže jsme byli první,“ vyzdvihl předseda oddílu Jiří Funk.

Do konce 1. ligy zbývá Hustopečím odehrát ještě o víkendu zápas ve Dvoře Králové, to však bude pouze formalita. Činovníci v oddílu mají ostatně už jiné starosti: jak s postupem do extraligy naložit.

Více zde.

 

1. liga mužů - 22. kolo - rozpis

Maloměřice - HK Bystřice p.H. 18.5. 11:00
HBC Ronal Jičín "B" - HC Zlín 18.5. 15:00
Dvůr Králové - Házená L.Hustopeče 18.5. 17:00
HBC Strakonice 1921 - Velká Bystřice 18.5. 17:00
Chodov - Náchod 19.5. 16:00

 

Průběžná tabulka 1. ligy mužů