TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.5.2019 otevřeno: 712 x

Házenkáři z Újezdu u Brna obhájili vítězství v Novinářském kalamáři

Házenkáři základních škol bojovali v národním finále Novinářského kalamáře, vítězství stejně jako loni vybojovali házenkáři z Újezdu u Brna.

Od středy 22. 5. do pátku 24. 5. 2019 se ve Velké Bystřici konalo Národní finále Novinářského kalamáře v házené základních škol. Do města se sjela družstva z celé republiky, která se probojovala přes své krajské kvalifikace až do finálového turnaje. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“ a dále se podle umístění postupovalo do semifinále a hrálo se o konečné umístění.

 

 

Ve skupině A se utkaly následující týmy:

A1 - Velká Bystřice
A2 - Újezd u Brna
A3 - Velké Meziříčí
A4 - ZŠ Plzeň
A5 - ZŠ Tyršova Kuřim

Skupina B měla toto složení:

B1 - ZŠ Kopřivnice
B2 - ZŠ Zubří
B3 - ZŠ Most
B4 - ZŠ Kuncova Praha
B5 – ZŠ Vítězná Litovel

 

Po náročných bojích ve skupinách se o předposlední místo utkala družstva ZŠ Most a domácí bojovníci z Masarykovy ZŠ a MŠ Velká Bystřice. V tomto duelu byli domácí úspěšnější a turnaj zakončili vítězstvím a konečným 9. místem.

O 7. místo bojovala družstva ZŠ Velké Meziříčí a ZŠ Vítězná Litovel. Velké Meziříčí se na soupeře připravilo o něco lépe a patří jim tak umístění na sedmé příčce.

Páté místo si pro sebe chtěla urvat družstva ZŠ Tyršova Kuřim a stejně tak ZŠ Kuncova Praha. ZŠ Kuřim přes veškerou snahu soupeře v utkání dominovala a zaslouženě vyhrála.

Medailové utkání o bronz se odehrálo mezi ZŠ Zubří a ZŠ Plzeň. Zuberská škola převzala nad utkáním od počátku kontrolu, kterou si udržela až do konce a medaile si tak odváží zástupce Zlínského kraje.

Finále se odehrálo mezi obhájcem prvenství z minulého roku – ZŠ Újezd u Brna, která se postavila proti silnému soupeři ze ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice.

Přestože Kopřivnice byla dlouhou dobu více než vyrovnaným soupeřem, díky čemuž mělo finále velký náboj a kvalitu, převahu měla ZŠ Újezd u Brna, které se podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce a zopakovala tak své loňské vítězné tažení celým turnajem.

Kromě týmových výsledků jsme vyhlašovali také hráčské individuality z obou skupin a to nejlepšího brankaře a nejužitečnějšího hráče.

Oceněni byli tito hráči:

Nejlepší brankář:
• Ondřej Hirš – ZŠ Tyršova Kuřim
• Patrik Hrachovec – ZŠ Zubří

Nejlepší hráč:
• David Ošmera – ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
• Jakub Horáček – ZŠ Újezd u Brna

Poděkování patří mladým rozhodčím delegovaným Olomouckým krajským svazem házené, kteří pečlivě dohlíželi na hladký průběh turnaje, zdravotníkům, ZŠ a MŠ Velká Bystřice, městu Velká Bystřice a klubu Házená Velká Bystřice za možnost uskutečnit tento turnaj, který díky všem účastníkům proběhl ve velmi příjemné atmosféře, bez komplikací a bez vážnějšího zranění.

Konečné umístění:

1. ZŠ Újezd u Brna
2. ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
3. ZŠ Zubří
4. 20. ZŠ Plzeň
5. ZŠ Tyršova Kuřim
6. ZŠ Kuncova Praha
7. ZŠ Oslavická Velké Meziříčí
8. ZŠ Vítězná Litovel
9. ZŠ a MŠ Velká Bystřice
10. 7. ZŠ Most