Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.6.2019 otevřeno: 3146 x

V extralize v příští sezóně brněnské derby

V sezóně 2019/2020 budou v extralize mužů nastupovat dva brněnské týmy. Vedle SKKP Handball Brno, tedy týmu Králova Pole, to nově bude i družstvo brněnských Maloměřic, letos čtvrtý nejlepší tým první ligy.

 

Otázka kdo doplní jedenáctku extraligových týmů v příští sezóně je konečně zodpovězená. Bude to tým SHC Maloměřice. Vítěz první ligy Hustopeče totiž právo na postup neuplatnil, Chodov a Strakonice nabídku na účinkování v nejvyšší mužské soutěži odmítly. Soutěž tak doplní letos v první lize čtvrté Maloměřice. „Postup Maloměřic do extraligy je pro klub dlouhodobým cílem a nyní se naskytla možnost, kterou jsme využili. Vedení je z hlediska organizačního i finančního schopno následující sezónu zajistit, což byl zásadní faktor při rozhodování,“ uvedl k motivaci klubu jeho místostarosta Oldřich Knoz a dodal: „Pro klub i samotné hráče je to velká příležitost, jak získat cenné zkušenosti, které mohou v budoucnu zúročit. Nad rozhodnutím ostatních týmů, které nabídku odmítly, nechceme spekulovat, jelikož neznáme důvody, proč soutěž nepřihlásily. I když v případě Strakonic nás to překvapilo, vzhledem ke kvalitě jejich kádru a zkušenostem z loňského ročníku Extraligy.“

Maloměřice čeká před startem soutěže spousta práce a tým se teď musí s trochu nečekanou situací vypořádat. Jeho vedení tak do světa nehodlá vysílat velká prohlášení o cílech a ambicích, s nimiž tým do soutěže vstoupí. „Moc dobře si uvědomujeme, že se pouštíme do velkého sousta. Budeme muset mužstvo co nejrychleji adaptovat vyšším nárokům a podstatně silnějším soupeřům. Je důležité, aby mužstvo bylo trpělivé a pracovalo stále na 120% i přes porážky, které v úvodu soutěže pochopitelně přijdou, než si zvykne na jiný rytmus zápasového zatížení. Chceme využít toho, že je to pro hráče a realizační tým velká příležitost, jak získat cenné zkušenosti a budeme dělat vše pro udržení nejvyšší soutěže,“ komentuje týmové vyhlídky trenér družstva Vít Musil.

Ten teď musí družstvo i realizační tým posílit. „Změny v kádru vzhledem k náročnosti soutěže téměř jistě nastanou. A to ať v organizační struktuře, tak i v hráčském kádru. Aktivně jednáme o možnostech posílit mužstvo o další hráče tak, abychom měli kvalitně pokrytý každý post a zároveň udrželi dobrou chemii v kabině, která je na "Majlontě" základním stavebním kamenem úspěchu, dodal Musil.

Brno tak bude letos na extraligové mapě zastoupeno dvěma „špendlíky“ a dočká se i městského derby. Házenkářského „přetlaku“ v Brně se ale na „Majlontě“ nebojí. „Nemyslíme si, že by město Brno díky své velikosti nedokázalo dva extraligové týmy zvládnout. V Brně samotném i v jeho okolí s dobrou dojezdovou vzdáleností je dostatek oddílů s hráči, kteří mají určitou herní kvalitu. Naopak si, co se týká široké veřejnosti a fanoušků házené, myslíme, že účast dalšího brněnského týmu by mohla celkové povědomí o házené na jižní Moravě zvýšit. Už teď se určitě oba týmy z pod Špilberku těší na vzájemné derby,“ doplnil za vedení klubu Knoz.

 

Momentka z domácího utkání Maloměřic v 1. lize mužů. | Foto: Facebook SHC Maloměřice