Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.7.2019 otevřeno: 1886 x

Mužská házená se čtyřmi zástupci v evropských pohárech

Čtyři české kluby nastoupí na podzim do bojů evropských pohárů. Historickou premiéru prožijí házenkáři Nového Veselí, spolu s Duklou a Karvinou nastoupí v Challenge Cupu. O Pohár EHF bude hrát Plzeň.

Házenkáři Nového Veselí si pátým místem v Extralize vybojovali příležitost nastoupit v kvalitní soutěži evropských klubů tzv. Vyzývacím poháru, v originále Challenge Cup. Ženskou obdobu této soutěže v minulosti v roce 2013 dokonce vyhrál Baník Most jako jediný český tým v historii této soutěže. Napodobit by jej vedle Nového Veselí chtěli i házenkáři Karviné a Dukly Praha. Nové Veselí muselo vyčkat na schválení ZDT Arény jako vyhovující haly pro evropské boje. Po potvrzení ze strany EHF v minulých dnech tak spolu se zbývající dvojicí mohou v Novém Veselí vyhlížet los evropských pohárů, který se ve Vídni uskuteční v úterý 16. července.

Celkem se v Challenge Cupu představí 49 týmů. Ve druhém kvalifikačním kole vstoupí do soutěže dalších 15 zemí. Spolu s Litvou a Lucemburskem je Česká republika se třemi zástupci nejvíce zastoupenou zemí v soutěži.

Všechny tři české týmy se představí ve druhém kvalifikačním kole (v prvním kole nebude odehráno žádné utkání, není sem nasazen žádný tým). Podle nasazení do košů je možné i to, že se Karviná utká s některým z českých soupeřů, ve druhém koši jsou totiž proti ní umístěny právě Dukla a Nové Veselí.

 

Nasazení najdete zde

 

V prvním kvalifikačním kole Poháru EHF se pak z českých klubů představí úřadující mistr Talent Plzeň. I v jeho případě los 16. července rozhodne, který z šestnácti možných soupeřů se Západočechům v úvodním kvalifikačním boji postaví. V dalších kolech se pak do soutěže zapojí i věhlasné kluby jako jsou například Füchse Berlin, Rhein-Neckar Löwen, Chambery, TTH Holstebro, Galiúv Górnik Zabrze nebo makedonský Metalurg, v případě postupu soutěží se tak Plzeň může těšit na atraktivní protivníky.

 

Nasazení najdete zde

 

Letošní ročník Poháru EHF bude tím posledním, který se odehraje ve stávajícím formátu. Od sezóny 2020/2021 budou probíhat pouze dvě kvalifikační kola a následná skupinová fáze, v níž se představí 24 týmů (čtyři skupiny po šesti).

Velkou změnou ale projde rovněž pojmenování obou soutěží. Stávající Pohár EHF/EHF Cup ponese od sezóny 2020/2021 název Evropská házenkářská liga/European Handball League, zatímco současný Vyzývací pohár/Challenge Cup převezme jméno Pohár EHF/EHF Cup.

Los obou soutěží můžete sledovat živě zde a zde.