Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.10.2019 otevřeno: 1705 x

Před reprezentační přestávkou na čele první ligy Strakonice, Bystřice pod Hostýnem je poslední

Do startu reprezentační přestávky má první liga mužů odehráno pět soutěžních kol. Na špici tabulky se drží tým HBC Strakonice, uzavírá ji trochu nečekaně Bystřice pod Hostýnem.

 

Pět odehraných kol před reprezentační pauzou, k dalším zápasům nastoupí prvoligové týmy 2. listopadu. Minimálně do té doby se na špici tabulky bude vyhřívat tým Strakonic, jemuž na záda dýchá další z bývalých extraligových účastníků Tatran Litovel. Strakonice dosud neprohrály, jediný bod ztratily po remízovém výsledku na hřišti tabulkového souseda v Litovli. Svou vedoucí pozici potvrdili o víkendu na hřišti nováčka „na“ Vsetíně. „Po remíze v Litovli a vypadnutí z poháru panovala trochu nervozita, ale věřil jsem, že o to víc budeme na Vsetín nahecovaní. Soupeř byl hodně běhavý, fyzicky s námi vydržel dlouho, ale projevilo se, že nemá tolik zkušeností. Je rozdíl hrát první a druhou ligu, což hodně rozhodlo,“ zamýšlel se po utkání trenér Strakonic Michal Zbíral a kriticky dodal: „Zápas jsme si hlídali od začátku a začali jsme odskakovat postupně. Herním projevem a obranou jsem od 15. minuty věřil, že ho dotáhneme k vítězství. To mělo podle mě být nakonec výraznější než devět gólů, jenže v závěru jsme polevili. Myslím, že jsme ve druhé půli zbytečně moc inkasovali, což by se nemělo stávat. V závěru odcházela koncentrace, což bylo dáno průběžným skóre.“

Další tabulka je s ohledem na pouze pět odehraných kol bodově vyrovnaná. Ve třsech rozdílových bodech je našlapaná celých devět týmů, jimž dále vévodí s jednobodovým náskokem na třetí a čtvrtý tým již zmíněná Litovel. Ta v pátém kole nestačila na Vršovice a tak její trenér své svěřence chválil naposledy po remíze se Strakonicemi ve 4. kole soutěže. „Z naší strany spíše ubojovaný bod. Musím před kluky smeknout za obrovskou bojovnost do posledních sekund, David Barabáš zvládl psychickou zátěž, proměnil obě poslední sedmičky. V závěru jsme klukům vysvětlovali, že musíme hrát absolutní házenou, získané míče hned tahat dopředu a snažit se dát co nejrychleji laciné góly a vyvarovat se technickým chybám. Vyšlo to, soupeř ztratil míč a my jsme je ztrestali a se štěstím ke konci srovnali. Strašně moc nám pomohli diváci, Litovel měla a má dlouhodobě jedny z nejlepších diváků. I po sestupu si k nám našli opět cestu, přidali se bubny, je vidět, že za námi zase jdou a my se budeme snažit svými výkony je zase vrátit zpátky, aby se jim naše házená líbila," těšilo Marka Šubu, který už s týmem vyhlíží začátek listopadu a domácí duel se Zlínem.

Vršovice se šesti body právě po víkendovém souboji s Litovlí drží třetí místo. Na kontě mají dvě prohry, z toho jednu kontumační ze souboje s Hustopečemi a druhou těsnou v Náchodě (30:29). Se stejným počtem bodů se zatím může chlubit i Zlín a jen o bod méně mají na páté pozici Velká Bystřice a na šestém Hustopeče. Se čtyřmi body se za tuto čtveřici seřadily čtyřbodové výběry Dvora Králové, Chodova, Náchoda a Vsetína.

 

 

Start soutěže naopak vůbec nevyšel Bystřici pod Hostýnem. Ta se v novém soutěžním ročníku musí potýkat především s četnými absencemi. Kvůli nabitému programu zajíždí na hřiště soupeřů často bez hostujících hráčů ze Zubří i dalších opor z domácí „líhně“ a důsledkem jsou nepříznivé výsledky, na něž v Bystřici rozhodně nejsou zvyklí. Vždyť na kontě mají hráči z pod Hostýna jen jedinou výhru v atraktivním regionálním derby se Zlínem. Ta však byla o to cennější a „sladší“ než jiné výhry a měla družstvo nastartovat k lepším výsledkům.

„Spadl nám velký kámen ze srdce, potvrdilo se, že derby nemá favorita. Ale pořád pohled do tabulky, kde jsme poslední, vypadá strašně. Body potřebujeme jako sůl. Musím kluky pochválit za přístup a nasazení, které bylo na sto dvacet procent! Hodně nám pomohly zuberské posily s obranářem Hybnerem a Palátem na rozehrávce. Gólman Tomáš Janků za skvělou obranou pochytal spoustu balonů. Hlavně na začátku hodně pomohl k vedení 7:1 po necelých dvaceti minutách. Sice soupeř po přestávce snížil na rozdíl branky, ale výhru jsme si pohlídali. Porazili jsme Zlín jeho zbraní – rychlými protiútoky,“ těšilo po derby trenéra bystřických házenkářů Martina Žůrka. Do Dvora Králové ale Bystřičané odjížděli nakonec jen s devíti hráči na soupisce a družstvo odjelo z Náchoda s náloží 20:33. 5. listopadu tým čeká pro změnu „Bystřické“ derby proti Velké Bystřici, ještě před tím předehrají utkání 10. kola v Litovli a svěřenci Martina Žůrka doufají, že se snad konečně odlepí z nepopulárního posledního místa.