Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.11.2019 otevřeno: 575 x

Karviná na Madeiru, Dukla do Lucemburska

Ještě ani nestihli vstřebat postupové zážitky uplynulého víkendu a už vědí, na jakého soupeře se mohou chystat v únoru. Los osmifinále Challenge Cupu Karviné přisoudil za protivníka portugalskou Madeiru, Duklu čeká cesta do Lucemburska na půdu, kde padlo Nové Veselí. DOPLNĚN KOMENTÁŘ DANIELA ČURDY.

 

V obou táborech vládne po losu spokojenost, pro oba české zástupce jsou soupeři z kategorie „hratelných“. „S losem jsme spokojeni. Sice jsme tak trochu doufali, že bychom mohli dostat Red Boys Differdange z Lucemburska, ale i Madeira je dobrý los,“ hlásí z Karviné trenér Marek Michalisko. Netají se tím, že si brousili zuby právě na soupeře z Beneluxu a to především z důvodu geografické blízkosti. „Máme možnost zahrát si další dvě kvalitní utkání s atraktivním soupeřem. Bude to sice logisticky a finančně náročnější než třeba právě Lucembursko, protože budeme muset cestovat letecky, ale určitě je lepší v únoru letět do Portugalska, než třeba do Ruska,“ zmínil Michalisko a dodal, že klub má dost prostoru nachystat vše potřebné: „Hraje se v únoru a tak máme ještě tři měsíce na to, abychom zajistili vše potřebné, včetně financí.“

Házenkáře Dukly Praha čeká duel proti lucemburským Red Boys. Ti vystavili stopku dalšímu českému zástupci v evropských bojích – týmu Nového Veselí a pro Lucemburčany to tak bude druhé střetnutí s českým celkem v jedné sezóně a v jedné soutěži. "Je to rozhodně zajímavý mezinárodní tým, který má v sestavě například dva Francouze, dva Chorvaty, Dána. V Lucembursku nemá konkurenci a zaměřuje se hlavně na evropský pohár. My ovšem máme také svoji kvalitu a uděláme maximum pro postup a pro to abychom jako druhý český zástupce přes soupeře dokázali přejít. Rozhodně se nebojíme a bereme je jako hratelný tým, byť je plně profesionální," prohlásil k losu Daniel Čurda, trenér Dukly Praha.

Osmifinále Challenge Cupu, tzv. Vyzývacího poháru je naplánováno na termíny 8. – 9. února a 15. – 16. února 2020. Dukla Praha by první utkání měla sehrát doma, Karviná začne na hřišti soupeře.