Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.12.2019 otevřeno: 1390 x

První liga můžu je v polovině. Na čele přezimují Strakonice

Jedenáct podzimních kol má odehráno 1. liga mužů. Nejlépe si v dosavadním průběhu soutěže vedli házenkáři Strakonic, průběžně poslední jsou házenkáři Bystřice pod Hostýnem. „Nejhorší podzim za řadu let, ale z hráčů je cítit odhodlání s tím na jaře něco udělat,“ vzkazuje bystřický trenér Žůrek.

 

Dvaadvacet bodů mohli během podzimu nasbírat prvoligoví házenkáři a nejvíce se této hranici přiblížili se sedmnácti body hráči Strakonic. Bývalý účastník Extraligy v soutěži osmkrát zvítězil a jednou remizoval na půdě Litovle. Ovšem podzimní část nezavršil podle svých představ, když podlehl na hřišti průběžně druhé Velké Bystřice 25:27. „Bojovné utkání rozhodlo neproměňování šancí. Na výhru jsme pomýšlet mohli, za výkon se stydět nemusíme. Celý zápas jsme se s domácími střídali ve vedení, bylo to hodně vyrovnané, ale v klíčových momentech nás trápila koncovka. Pokaždé, když jsme zápas mohli zlomit, nevyužili jsme jasnou brankovou příležitost, což nás táhlo dolů. Obrana fungovala, v té měli kluci stoprocentní nasazení. Výborně zachytal domácí gólman. Možná jsme měli trochu smůlu,“ hodnotil na klubovém webu trenér Strakonic Michal Zbíral.

 

Momentka z utkání ve Strakonicích. | Fofo: Facebook Házená Strakonice

 

Velká Bystřice zaostává za Strakonicemi o jedno vítězství a tedy o dva body, za nimi se seřadily se čtrnácti body týmy Zlína a Litovle. Pátou příčku před zimou ukořistili házenkáři Hustopečí, kteří doma porazili Chodov. Na středu tabulky se usídlili házenkáři Dvora Králové a pražské celky Chodova a Vršovic. Stejný počet bodů, tedy deset, má po polovině soutěže na kontě i průběžně devátý nováček soutěže Vsetín. Na paty vyrovnanému středu tabulky šlape ještě Náchod s devíti body. Vždyť týmy mezi šestým a desátým místem jsou namačkané jen ve dvoubodovém rozestupu.

 

Momentka z utkání mezi Zlínem a Jičínem B. | Foto: Jaroslav Pavlík

 

Start soutěže se naopak nepodařil jičínskému „Béčku“ a především házenkářům z Bystřice pod Hostýnem. Pro ty je to po řadě let nejnevydařenější podzim, na kontě mají jen dvě výhry a čtyři body. Pro tým je to nejhorší podzim za více než deset let, nejhorší od postupu do Extraligy. „Bohužel, je to přesně tak. A samozřejmě zklamání je velké, nicméně každý hráč si tuto situaci uvědomuje a v kabině je cítit, že s tím chceme na jaře něco udělat,“ hlásí z Bystřice pod Hostýnem trenér týmu Martin Žůrek.

Kde hledat příčiny výsledků, na které v Bystřici, jež se vždycky držela v horní polovině prvoligové tabulky, nejsou zvyklí hráči ani fanoušci? „Tento tým táhnou už asi 10 let stejní kluci, kteří bohužel také stárnou a nemají konkurenční tlak od mladší generace. Navíc jsme se vždy pohybovali v popředí tabulky, i když jsme věděli, že na postup do Extraligy nejsou podmínky, což je také trochu demotivující. A dalším faktorem je samozřejmě zaměstnání hráčů, z čehož plyne špatná účast na trénincích a ani prostor v hale nemáme takový, jaký bychom potřebovali,“ zamýšlí se Žůrek.

 

Dušan Palát v dresu Bystřice p. H. vede tabulku střelců sedmimetrových hodů. | Foto: A. Vejrostová

 

Bystřický tým tak už vyhlíží jaro, kdy odehraje doma šest zápasů a věří, že svou situaci výrazně zlepší. „Rozhodně chceme zase udělat z domácího prostředí nedobytnou tvrz a pokud dovezeme i nějaké body z venku, tak to bude veselejší. Uděláme pro to vše, co bude v našich silách,“ slibuje Žůrek.

Na čele tabulky střelců první ligy se přes zimu usadil Petr Voňka, který v dresu Dvora Králové nastřílel v jedenácti utkáních podzimu celkem 77 branek, jen o branku méně si zapsal hustopečský kanonýr Pavel Mrnuštík.

Zpátky se první liga vrátí po více než dvouměsíční zimní přestávce 22. února, kdy odstartuje druhá polovina soutěže.