Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.12.2019 otevřeno: 1983 x

Našim cílem je vítězství v první lize. Extraliga? To je hodně daleko, říká v polovině soutěže trenér vedoucích Strakonic

V polovině sezóny vedou Strakonice první ligu. Špička druhé nejvyšší soutěže je ale vyrovnaná, a tak nad otázkou návratu do Extraligy tým ještě ani nepřemýšlí. "Chceme udržet domácí neporazitelnost a oplatit podzimní porážky," říká trenér Strakonic Michal Zbíral.

 

Vedoucí pozice v první lize - to je po polovině soutěže jistě příjemný pohled. Jste s probíhající sezónou spokojeni nebo vidíte rezervy?

S postavením v tabulce nejde být nespokojen, čekala nás náročnější polovina, kdy jsme zajížděli na hřiště silných soupeřů Litovle, Chodova, Zlína a Velké Bystřice. Tyto zápasy nám bodově úplně nevyšly, remíza v Litovli byla hodně nešťastná, neudrželi jsme 5 brankový náskok, ve Zlíně jsme měli úplný výpadek a o body jsme přišli, ve Velké Bystřici to od nás byl dobrý výkon, ale na body také nestačilo. Naštěstí se nám ale také vyhnula zranění, takže jsme mohli takřka všechny zápasy odehrát v plné sestavě.


Jaké cíle jste si před sebe před sezónou kladli?

Cíle před sezónou byly ty nejvyšší, chtěli jsme se prát o přední pozice, nejlépe o první místo.


Soutěž je sice teprve v polovině, ale vzhledem k tomu, jak dobře ji má tým rozehranou, může být cílem i návrat do Extraligy?

Návrat do Extraligy je pro nás někde hodně v budoucnosti, momentálně je náš cíl vyhrát ligu. Myslím, že letošní ročník je na čele hodně vyrovnaný, takže nás čeká ještě hodně těžkých utkání. Nehledě na to, že vítěz 1. ligy nepostupuje přímo jako tomu bylo zvykem, ale čeká ho baráž s posledním celkem Extraligy. To znamená další dva hodně těžké zápasy.


Děly se před sezónou ve vašem prvoligovém týmu výraznější změny ve složení kádru? Angažovali jste nějaké výrazné posily nebo se naopak vyrovnávali s nějakými odchody?

Výraznější změny nebyly, pouze pár. Na post pivota přišel Pavel Fořt a ke kádru se na zkoušku připojili devatenáctiletí Tomáš Fliegl a Martin Říha z Plzně. Jinak většina týmu zůstala pohromadě z předchozí sezóny.

 


Jak jste spokojeni s hrou, kterou se tým prezentuje?

S hrou jsem spokojený, kluci do hry zapojují prvky které jsme přes léto cvičili, přesto tam vidím mezery, na kterých musíme zapracovat. Přes zimu se na tyto věci zaměříme.


Jaké vize a plány máte do nadcházejících zápasů jara? Navázat na podzimní výhry a v odvetách "oplatit" porážky?

Hlavně navázat na předváděnou hru, udržet domácí neporazitelnost, s tím souvisí i oplatit porážky. Čeká nás ještě dlouhá sezóna, takže musíme udržet maximální úsilí v tréninku a přenést to do zápasů.