Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.2.2020 otevřeno: 1561 x

Házenkáři Baníku Most bojují o první ligu i pomoc pro spoluhráče

Tým mužů Baníku Most má dobře rozehranou svou sezónu ve 2. lize a brousí si zuby na postup do 1. ligy. Zároveň ale prožívají i souboj mimo palubovky, který vede jejich spoluhráč Pavel Chlouba. Na jeho podporu spolu s házenkářkami MOLligového Baníku Most i dalšími sportovci v regionu připravili projekt na podporu onkologickým pacientům.

 

Ještě na podzim Pavel Chlouba se spoluhráči z Baníku Most bojoval ve 2. lize mužů, 24. listopadu vstřelil proti Ústí dvě branky, krátce na to nabral jeho život jiný směr. A začalo to nenápadně. „Měl jsem zhoubný nádor na varleti. Po vyšetření CT se bohužel prokázaly i metastázy do lymfatických uzlin. Že není něco v pořádku, mi napověděla až bolest. Nejprve nepatrná bolest zad, poté místo postižené nádorem. Člověk nejde s každým píchnutím hned k doktorovi, ale určitě všem doporučím, aby takovou věc nikdo neodkládal,“ řekl Pavel Chlouba Mosteckému deníku.

Lékaři rychle zahájili léčbu mladého otce čtrnáctiměsíčního synka. „U mě odborník zjistil diagnózu prakticky okamžitě a potom to už šlo vše strašně rychle. Druhý den operace a následně další plány léčby. Ze dne na den jsem měl život trochu naruby. Léčba chemoterapií je občas náročná a hlavně zdlouhavá. Já jsem ovšem obklopen naprosto super lidmi a v první řadě rodinou, která mě drží nad vodou,“ dodává Chlouba, bojovník a obrovský optimista. O rakovině mluví jako o „delší angíně“, těší se na míč a nové háro, koupil si na házenou nové boty a hodlá je pořádně prošoupat.

„Jsem optimista, nic jiného než úspěch léčby na sto procent si vůbec nepřipouštím. A náš postup do první ligy? Rád bych tam náš tým viděl, dorostla nám generace mladých házenkářů, kteří sbírají zkušenosti zápas od zápasu. Most má určitě na to být v první lize přinejmenším vyrovnaným soupeřem pro většinu týmů,“ vidí Chlouba.

Jeho spoluhráči se rozhodli Chloubu i další pacienty s podobnou diagnózou podpořit. HK Baník Most se ve spolupráci s DHK Baník Most zapojí do projektu na pomoc sportovcům s onkologickým onemocněním. V rámci projektu proběhne 1. března 2020 od 18:00 mistrovský zápas mezi HK Baník Most a HC Dukla Praha B. Vstupné na toto utkání je zcela dobrovolné. Oba týmy také darují za každý padlý gól 100 Kč a v poločase proběhne dražba míče podepsaného hráči A týmu Dukly Praha.

 

Veškerý výtěžek poputuje do projektu. Přispět lze také libovolnou částkou na transparentní účet: 2801770434/2010.